Tere tulemast kuulama meie kolmandat avalikku podcasti osa, kus vestlesime hea sõbra, investori, arsti, ja suure reisiselli Saara Arulaanega!
Saara Arulaane räägib podcastis oma elust investori ja arstina. Ta jagab meile detailselt oma portfelli sisu ja räägib, kuidas sõpradega siiski on võimalik tülitsemata kinnisvaraäri pidada. Me räägime ka vaimsest tervisest, reisimisest, blogimisest ja sotsiaalmeediast. Arutleme, miks Saara end laisaks ja ahneks peab, ja miks on tema instagramis tehtavad “saladuste kastikesed” nii populaarsed. Saara usub, et suremine 25 miljoni eurose portfelliga pole hästi elatud elu.
Esimesed sammud investeerimismaailmas
Saara ei mäleta, mis ajendas teda juba 18-aastaselt esimest investeeringut tegema. Kuigi tegemist ei olnud väga kõrget tootlust toonud tehinguga, siiski jäi põhiosa alles ja sai veidi lisagi teenitud. Kinnisvara “otsa” juhatas kätte pärandusena saadud korter.
Arstitöö, mitte programmeerimine
Saaral on tänu Eestis saadud tasuta arstiharidusele ja Soome palgatööle kõrge kuupalk, mida ta kasutabki elamiseks ja reisimiseks. Arstina tuleb tööd peale uksest ja aknast, mistõttu on ahvatlusi lisaraha teenimiseks palju ja seeläbi keeruline tööga piiri pidada: kellel on lihtne 4000-eurosele kuulisale “ei” öelda?
Kuigi IT-sektoris on samuti kõrged palgad, siis ainuüksi see aeg, mis Saaral kuluks õpingutele ja kogemuse saamisele, ei tasuks end ära ja poleks kuidagi mõistlik praeguse arstitööl teenitava palga juures.
Investeerimisportfell
Saara portfell kasvab iseenesest. Tõenäoliselt tõuseb abikaasaga jagatud portfelli väärtus juba lähiaastatel üle miljoni euro. Portfellist leiab peamiselt kinnisvara ja laiapõhjalisi indeksfonde, sest Saara jaoks pole põnev ei portfellihaldus ega üksikaktsiate valimine ja jälgimine.
Kinnisvaraäri peab ta kahe teise investoriga, kellega ühiselt hoitakse hetkel silmi lahti, et juba järjekorras 13. korter portfelli lisada. Saara ei kujuta ette välismaale ostetud kinnisvara haldamist.
Reisisell ja reisiblogi
Saara armastab reisimist! Tal on eluks selge eesmärk, kui mitut riiki ta on külastanud 40., 50. ja 60. eluaastaks. Kui reisiplaani paneb kodus paika Saara, siis sihtpunktis võtab juhtimise üle ta abikaasa, sest Saaral kulub reisil olles igapäevaselt mitu tundi blogi kirjutamisele. Nimelt, ta on juba 12 aastat pidanud reisiblogi http://reisilesaaraga.blogspot.com, mille kirjutamist ta alustas oma vanaema jaoks, kes muretses, kui Saara noorena üksinda USAsse reisis.
Reisi hindab Saara edukaks siis, kui tal on telefoni-märkmikusse üles tähendatud inspiratsioon, mida ta reisisihtpunktis kogetust koju kaasa võtab ja mida uut või teistmoodi ta kodus tegema hakkab.
Mitte esoteerilised, vaid vaimsed huvid
Saara usub manifesteerimisse. Tal on kõik unistused järjest täitunud, mida ta on üles kirjutanud.
📚 Saara soovitused lugemiseks ja kuulamiseks
Saara on väga suur lugeja, tänavu on ta jõudnud lugeda juba 34 raamatut, seega ühe raamatu asemel oli tal lausa kolm soovitust anda:
Investeerimishuvilistele “Suurelt mõtlemise maagia” (David J. Schwartz),
Kõik maailma tõed on Saara jaoks kirjas raamatus “Ask and It Is Given” (Esther ja Jerry Hicks)
Ulmekirjandusest “Pimeduse pahem käsi” (Ursula K. Le Guin)
Podcastide asemel kuulab Saara pigem e-raamatuid, aga kui kuulab, siis neid kahte:
Soomekeelne “Paritellen”
meie Off The Record Jutud Podcast ♥️
Lahtiütleja ja õigused
Postituses esitatud teave ei ole käsitatav investeerimisnõustamise, investeerimissoovituse ega muu investeerimis- või investeerimiskõrvalteenusena. Postituses olev info on mõeldud ainult Off The Record Jutud substacki tellijale ning postituse infot võib kasutada mujal ainult autorite kirjalikul nõusolekul.
Share this post