Riin Mäesalu lahkus palgatöölt 2023. aasta kevadel ja keskendub praegu @investeeriin instagrami kontol rahatarkuse jagamisele. Investeerimisega alustas teadlikult 2021. aasta suvel ja elab hetkel early retirement extreme elu portfelli najal, mille väärtus on üle veerand miljoni euro.
Sissejuhatus
Märkan, kuidas tänu palgatöötusele möödub minu aeg aeglasemalt. Sätin oma kalendrit ise, juhin enda aega ise. Mul on ebamugavalt kiire vaid siis, kui olen ise planeerimises vea teinud. Ja kui mingis olukorras peakski mul ving peale tulema, siis rakendub põnev mõttemuster - mulle meenub, et see on ju minu enda valik.
Inimesed imestavad, et kuidas ülimadalate kuludega kuus hakkama peaks saama. Mõtisklen, et kui ülalkirjeldatu on tasu ajutise ekstreemsuse eest, siis kes veel peale minu sellise olukorraga lepiks… Kas sina lepiksid? Anna kommentaarides teada!
Seekordset portfelli kuukokkuvõtet kirjutades hoidsin kahe käega peast kinni, sest numbrid excelis ei klappinud - raha oli justkui üle 😅 Jõudsin juba tunda emotsioone piinlikkusest aktsepteerimiseni, kui ma siiski lõpuks veale jälile sain. Sellest üleelamisest saad lugeda allpool, enne vaatame tagasi läinud kuu toimetamistele.
Oktoobri tegemised
On ilmselge, et Taavi ja Markoga koos OTRi paati astumine on toonud mulle ja mu tegemistele suurema meediatähelepanu, mis annab võimaluse rahatarkust veelgi rohkemate inimesteni viia. Olen jätkuvalt tänulik kampa kutsumise eest ja hoian meie lippu kõrgel!
Andsin esimest korda elus intervjuu “Aktuaalsele kaamerale”, kus küsiti minu arvamust kinnisvarasse investeerimise kohta praeguste kõrgete tähtajaliste hoiuseintresside valguses. Intervjuu andmise kogemus oli huvitav: olin ette valmistanud põhjaliku mõttekäigu, teadmata, et kaamerasse jõuan sellest rääkida vaid murdosa. Veel üks meediakogemus käes, jess, õpin tegutsedes kõige paremini.
Käisin oktoobris lisaks teiste mentordamisele ka ise coachingus, sest tundsin end vaimselt kinnijooksnuna. Erapooletu spetsialisti abil sain välja öelda asjad, mida mujal ei saa ja mida ise analüüsida ei oska. See moment, kui sessiooni käigus rinnalt justkui raskus langeb ja taas sügavalt hingata saab, on hindamatu. Best money ever spent.
Lisaks sain ühel hommikul rõõmustada Äripäeva raadio hommikuprogrammi kuulajaid. Nimelt käisin stuudios rääkimas elustandardi ajutisest langetamisest selleks, et finantsvabadus kiiremini saabuks. Julgustasin ka madalama palgaga inimesi finantsvabaduse poole püüdlema, sest kuigi esmapilgul võib tunduda, et mida suurem palk, seda parem finantskäekiri, siis jõukuse määrab varade asemel elustiil.
Ilmus ka minu “Lisatulu” podcasti osa, kus mul oli võimalus 23 minuti jooksul investeerimismatka lähemalt tutvustada, hea kiire kuulamine. Naudin väga stuudios mikrofoni rääkimist ja enda hääle kuulmist. Iga salvestusega paraneb ka mõtete edasi andmise oskus.
Tegin mõttekaaslastega mitu ühist kontoripäeva nii pealinnas Ideekeskuses, Tartus kohvikutes kui ka koduses kontoris. Jagan nüüd sinuga, kuidas meil viimane toimib. Videokõne vastutuspartneriga algab hommikul nt kell 9 ja kestab 5ni. Lisaks päeva jooksul üksteisele seltsi pakkumise ja vajadusel ka emotsionaalse toe pakkumisele, öeldakse tööpäeva käigus vastastikku kõva häälega välja, mis näiteks järgmise 45 minuti jooksul tehtud saab. Kui see valmis saab, siis antakse ka sellest partnerile teada. Nii saab tehtud palju laual ootavaid ülesandeid. Eriti neid, mis vähem meelepärased, sest sul lihtsalt ei ole vastutuspartneri eest pääsu.
Rääkisin Viljandis õpetajatele rahatarkustest ja investeerimisest (vt allolev foto). Koolitus algas kell 8.30 - on võimas vahe, kas ma pean kusagil nii vara olema või ma valin seda teha. Saalitäis inimesi on vesi minu veskile, sest korraga saab võimaluse enda finantskäekirja parandada 100+ kuulajat. Positiivne tagasiside tõstis kõrvust ja andis taaskord signaali, et rahatarkuse sidumine mu õpetajamagistriga on olnud ainuõige otsus.
Kui toimekas oli oktoober portfelli vaatest, saad kohe edasi lugeda.