Mõtted Infortar AS aktsiate esmase avaliku pakkumise osas
Taavi, Riinu, Marko ja teiste tuntud investorite otsused ja mõtted
Järgnevalt on toodud Taavi, Riinu, Marko ja teiste investorite mõtted Infortar AS aktsiate esmase avaliku pakkumise osas. Tegu ei ole investeerimis- või finantsnõuga, igaüks peaks ise materjalidega põhjalikult tutvuma ning tegema iseseisvalt kaalutletud otsuse.
Pakkumise info ja ettevõtte tutvustus
Märkimise periood: 28.11.2023 kell 10.00 kuni 07.12.2023 kell 16.00
Pakkumise tulemused: 11.12.2023 või selle lähedane kuupäev
Pakkumise maht: 1 200 000 - 1 800 000 aktsiat + stabiliseerimise eesmärgil on võimalik jaotada täiendavalt 180 000 aktsiat. Ehk maksimaalne jaotus võib olla kuni 1 980 000. Rahalises mahus on see 31,2 - 63,4 miljonit eurot.
Märkimishind: 26-32 €, jaeinvestor saab märkida 32€ hinnaga, ning lõplik hind selgub pakkumise lõpus, olenevalt kui palju ja mis hinnaga on nõus institutsionaalsed investorid aktsiaid märkima.
Infortar AS lühitutvustus
Infortar tegutseb viies riigis. Ettevõtte peamised tegevusvaldkonnad on energeetika, laevandus ja kinnisvara. Infortar omab ligi 42% suurust osalust AS-is Tallink Grupp, 100% osalust AS-is Eesti Gaas ning mitmekülgset ja kaasaegset, ca 100 000 m2 suurust kinnisvaraportfelli. Rohkem kui kahekümne viie tegutsemisaasta jooksul on Infortar oma investeeringute portfelli järk-järgult kasvatanud.
Lisaks kolmele põhitegevusvaldkonnale tegutseb Infortar ka ehituse ja maavarade, trükkimise, taksonduse ja muudes valdkondades.
Kokku kuulub Infortari kontserni 104 ettevõtet: 48 kontserni ettevõtet, 5 sidusettevõtet ja 50 sidusettevõtte tütarettevõtet. Arvestamata sidusettevõtteid annab Infortar tööd 1333 inimesele.
Miks ettevõte aktsiaid pakub
Ettevõte ise kirjutab oma kodulehel: “Investorbaasi laiendamine ja börsiga liitumine annab meile võimaluse veel kiiremini rahvusvaheliselt kasvada, varade väärtust kasvatada ja täiendavaid rahastamisvõimalusi leida. Investorile tähendab see võimalust osa saada mitmekesisest ja piiriülesest, kriisides ja inflatsioonis karastunud, nii reaalset vara kui kasvupotentsiaali pakkuvast portfellist.”
Lisaks annab see ka võimaluse varasematel investoritel ning optsioonidega töötajatel tulevikus oma osalust kas vähendada või suurendada, kuna see osalus muutub likviidseks. See motiveerib olemasolevad töötajad rohkem panustama ettevõtte kasvu.
Pakkumisest saadavat tulu kasutatakse peamiselt Gaso omandamise tehingu finantseerimiseks. Tulenevalt asjaolust, et Eesti Gaasil tekkisid maksekohustused enne prospekti kuupäeva, on Infortar pakkumise alguseks kasutanud Gaso tehingu finantseerimiseks sildfinantseeringuna omavahendeid ja reserve. Pakkumise tulu kasutatakse viidatud omavahendite ja reservide taastamiseks ja, juhul kui pakkumise tulu ületab reservide taastamiseks vajaliku mahu, nende suurendamiseks.
Meie arvamused ja põhjendused
Marko
Infortari aktsiate avaliku pakkumise osas on mul mõtteid väga eri nurkade alt. Seega kirjutan all ilma kindla järjekorrata enda mõtted n-ö paberile. Lõpuks ka minu otsus pakkumises osalemise kohta.
Erakorraliselt kõrged finantsnäitajad
Infortari puhaskasum on olnud viimastel aastatel järgmine: 2021: 19 MEUR; 2022: 96 MEUR; 2023: 270 MEUR (9 kuu). Sisuliselt on tulnud suured puhaskasumid portfelli üleshindamise tulemisel. Läti ettevõte Gaso hinnati 160M eurole ja 2022 teenis Eesti Gaas erakorralise kasumi. Kas selliseid numbreid saab nüüd oodata igal aastal - suure tõenäosusega mitte. Mis võib olla aga tuleviku prognoositav puhaskasum, seda on väga keeruline jaeinvestoril hinnata. Minu peas tekitavad aga need erakorraliselt kõrged kasumid küsimuse, et kui palju on neid numbreid kasutatud, et ettevõtte börsile tulemise hinda määrata. On risk, et ettevõtte on viimaste näitajate baasil kallimaks hinnatud, kuid tuleviku numbrid tulevad oluliselt tagasihoidlikumad
Kiirustamine börsile
Minu jaoks on avaliku pakkumine tehtud üsna kiirkorras, vähemalt nii näeb see välja poole välja. Üks hetk teatatakse, et tullakse börsile ning seejärel juba 2-3 nädala pärast on märkimisperioodi lõpp. Nii suure ettevõtte puhul võiks olla ettevalmistuse aeg ning turu harimise periood oluliselt pikem. Seega tekib küsimus, et miks kiirustatakse. Kas proovitakse lihtsalt mahtuda jõulueelsesse perioodi, mil investorid on aktiivsemad. Või siis sõidetakse ikkagi erakorraliselt heade finantsnäitajate seljas ning soovitakse selle sentimendi pealt kiiresti börsile saada. Vastust ma ei tea, kuid see kiirustamine tekitab rohkem küsimusi, kui kindlust.
Mis on investeeringu tees?
Kasvuettevõte või dividendilehm. Need on peamised kaks teesi, millesse investorid investeerivad. Arvestades välja hõigatud dividenditootlust, siis see jääks tagasihoidliku 3-4% vahele. Täna pakub tähtajaline hoius oluliselt madalama riski juures oluliselt paremat tootlust. Seega dividendilehmast ilmselt rääkida ei saa. Jääb siis üle panustada kasvule. Siin aga hirmutab mind kaks asja. Esimeseks seesamune erakorraliste finantstulemuste põhjal ettevõtte hinnastamine, mis võib oluliselt pärssida edasist kasvupotentsiaali. Kui börsile tuuakse ülehinnatud ettevõte, siis on oluline võimalus, et ettevõtte väärtus avalikul turul langeb. Teiseks vaadates portfelli sisu, siis Infortari investeerides on oluline panus laevandusel ning gaasil. Et kasvu teesi vorpida, siis peaks olema hea tees ka nende kahe sektori osas. Mul endal paraku ei ole head nägemust laevandussektori kasvu osas. Gaasi kui kaupvara ei oska ka väga hästi hinnata.
Investeerimisotsus
Arvestades ülal lahti kirjutatud mõtteid, siis selles avalikus pakkumises ma osalemas ei ole. Ma annan Infortarile vähemalt viis kvartalit aega turul olla. Selle aja käigus võiks selguda ettevõtte õiglane väärtus. Saab selgeks, millised on ettevõtte tulevased käibed ja kasumid. Samuti lõppeb ka insiderite kauplemispiirang ning saab näha, kui suures mahus nad väljuda soovivad. Kokkuvõttes ma ei leia, et Infortar on rong, mis eest ära sõidab. Ootan rahulikult kuni paar ringi peale teeb ning kaalun siis ettevõtet uuesti.
Taavi
Viimasel ajal tuleb investoritele pakkumis sisse nii aknast kui ka uksest. Jube raske on nende kõigi pakkumistega põhjalikult tutvuda, aga selline see aktiivse investori töö kord on.
Kui nüüd minna Infortari pakkumise juurde, siis ka minu üsna pealiskaudse analüüsi põhjal tundub pakkumine sarnaselt laiemale avalikusele vähe-atraktiivne. Ilmselt IPOdroomi ajal oleks ma teist juttu rääkinud. Täna tundub palju atraktiivsem näiteks võlakirjadesse raha suunata.
Mõningad faktid, mis tekitavad küsimusi. Esiteks on bilansis Tallink ning hiljuti ostetud Gaso hinnatud kõrgemalt kui on ettevõtete praegune turuhind. Infortar on selle põhjuse erinevates usutlustes lahti seletanud ja ära põhjendanud, aga isegi kui kõik ongi JOKK, siis peaks see välja ka nägema korrektne ja aus.
Teiseks on küsimus Eesti Gaasi teenitud viimase aja kasumis. Lähiminevikus on tänu sõjale energeetika valdkond olnud väga volatiilne ning Eesti Gaas on suutnud siit palju kasu lõigata - väga hea töö! Aga natuke raske on uskuda, et sellist kasumi kasvu suudetakse ka tulevikus jätkata. Energiaturg on pigem kohanenud, muutunud stabiilsemaks ja suuremast šokist on üle saadud.
Kokkuvõtteks, pigem ma vaatan seda pakkumist kõrvalt ning kui järelturul aktsia hind langeb soodsale tasemele, siis olen valmis järgmisi samme kaaluma. Ning ei saa jätta kõrvale ka fakti, et investeerimiseks on ka raha vaja. Hetkel on turul muid huvitavaid pakkumisi, mis on vaba raha ära broneerinud. Ausalt öeldes ei oskaks ma eriti millestki portfellis loobuda, et seda pakkumist rahastada.
Riin
Ma seekord passin. Lükkan siinkohal oma rahatarkuse õpetaja kaardi lauale ja tuletan meelde, et igale rongile ei pea hüppama. Minul hetkel näiteks päriselt pole antud ettevõtte analüüsiks aega. Selge strateegia puudumine on väga riskantne ja võib tuua mittesoovitud tagajärjed.
Teiste investorite arvamused
Küsisime mitmete tuntud investorite käest, kas nemad plaanivad pakkumisest osa võtta. Kui jah, siis mis mahus. Samuti palusime välja tuua nende jaoks suurimad plussid ja miinused.
Kristjan Liivamägi: “Vaatasin kiirelt läbi AS Infortari prospekti ja pakkumise ning panen kirja enda esmased mõtted. Pikema ja detailsema analüüsi teen lähipäevil.
Minu jaoks ei ole AS Infortari pakkumise hinnavahemik 26-32 eurot aktsia kohta atraktiivne ja seega mina Infortari aktsiaid jaeinvestorile pakutava 32-eurose hinnaga märkida ei plaani. Toon alljärgnevalt välja mõned mõtted:
AS Infortar on välja käinud lubanud maksta dividendi minimaalselt 1 euro aktsia kohta. See teeb dividenditootluseks hinnavahemiku alumises otsas 3,8 protsenti ning ülemises 3,1 protsenti. Antud dividenditootlus jääb alla deposiidi intressimäärale. Võttes arvesse Tallinki võimaliku dividendi, siis jääks dividenditootlus vahemikku 4-6%.
Minu jaoks on erinevate väärtussuhtarvude baasil AS Infortari pakkumise hinnavahemik suhteliselt kallis. Ettevõtte finantstulemused on viimastel perioodidel olnud väga head, aga need sisaldavad ühekordse iseloomuga erakorralisi tulusid (näiteks Gaso ostutehing). Samuti tõmbab tähelepanu asjaolu, et AS Infortar kajastab bilansis Tallinki osaluse väärtust Tallinki aktsia turuhinnast kõrgema hinnaga. Samuti on mul investorina küsimus, et kui jätkusuutlikud on viimaste aastate Eesti Gaasi väga tugevad müügitulu ja kasumi näitajad. Võttes aluseks normaliseeritud finantsnäitajad, siis minu jaoks on väärtussuhtarvude baasilt pakkumise hinnavahemik suhteliselt kallis.
Samas on minu hinnangul tõenäoline, et AS Infortari aktsiate avalik pakkumine märgitakse üle, kuna kaasatava omakapitali maht on suhteliselt väike.
Kokkuvõttes ei ole minu jaoks AS Infortari pakkumise hinnavahemik 26-32 eurot aktsia kohta atraktiivne ning mina ettevõtte aktsiaid märkida ei plaani. Rõhutan üle, et tegemist on esmase hinnanguga. Lõpliku hinnangu kujundan peale prospekti detailsemat analüüsi.”
Lev Dolgatsjov: “Ma olin kunagi Tallinki aktsionär. Aastal 2007 vms, täpselt nüüd peast ei mäleta. Kuni selgus, et paljud Tallinki logoga ärid ei ole tegelikult 100% Tallinki aktsionäride omad. Näiteks tol ajal uue ja uhke taksofirma Tallink Takso enamusosalus kuulus AS-le Infortar.
Mida rohkem ma sellesse süvenesin, seda rohkem oli näha Tallinki ja Infortari n-ö "sünergiat". Sain aru, et olles Tallinki aktsionär, ma ei ole täismahus Tallinki nime ja logoga äride tegelik kasusaaja. Seepeale müüsin Tallinki aktsiad maha ja kui keegi pärast mainis kusagil vestluses Tallinki ja küsis mu arvamust, oli vastus alati lihtne - Tallink ei huvita, aga Infortari aktsionär tahaks küll olla.
Ja nüüd tuli see pakkumine. "Osale meie IPOs ja ole meie aktsionär. Jõulukuu on soovide täitumise aeg". Võiks ju rõõmustada, aga igal asjal on oma hind ja Infortari aktsia IPO hind on oi kui krõbe. Jõulukingituseks see kindlasti ei kvalifitseeru.
Ametlik omakapital on 772 MEUR. Konservatiivsem hinnang oleks pigem 500 MEUR, IPO käigus antakse aktsiaid ära 600-650 MEUR juures ja öeldakse, et see on väga helde pakkumine. See on väga loomulik, et n-ö iga mustlane kiidab oma hobust, aga mina kaaluksin seda pakkumist juhul, kui pre-money valuatsiooniks oleks maksimaalselt 400 MEUR, mis tähendaks ühe aktsia hinnaks alla 20 EUR'i. See jätaks hinnale kasvuruumi ja teeks pakkumise atraktiivseks kasvõi näiteks 2-3 aasta perspektiiviga kasvuinvesteeringuna.
Ka lubatud dividenditootlus pole IPO pakkumise hinna juures muljetavaldav. Ja pole ühtlasi ka sugugi garanteeritud. Usun, et suuromanikud tõepoolest kavatsevad iga-aastaselt maksta minimaalselt 1 EUR + Tallinki dividend, mis võib ka ümmargune null olla, aga ettevõttel ei ole selleks kohustust.
See, et Infortari omanikud ise märgivad ca kolmandiku emissiooni minimaalsest kogusest, paneb samuti mõtlema. Vaevalt nad tahavad sellega näidata, et "hobune on niivõrd hea, et me ostame selle ise hea meelega enda käest ära". Selleks žestiks poleks vaja nii palju raha mängu panna, piisaks ühest miljonist 10 asemel. Loogiliselt võttes võib arvata, et nad tahavad emissiooni õnnestumist tagada ning suurema ülemärkimise korral võibolla lihtsalt otsustavad oma märkimiskorraldusi mitte täita. Kui seda emissiooni tingimused mõistagi lubavad.
Mina selle hinna juures selles emissioonis ei osale. Usun, et selle aktsia hind börsil 2-3 kuu jooksul pigem langeb. Kui see vajub alla 20 EUR'i - vaatan uuesti, kas tahan enda portfelli seda võtta. Kui hind hakkab tõusma - nutma ka ei hakka. Igal juhul soovin siiralt Infortarile emissiooni ja äriga edu. Ja tahaks uskuda, et ettevõtte suuromanikud ei hakka endale Infortari kõrval sellega tihedalt seotud uut äri ehitama. ”
Jake Farra: “Otsustasin mitte osaleda Infortari IPO pakkumises, arvestades mitmeid kaalukaid asjaolusid. Esiteks on IPO taga samad inimesed, kes olid seotud Tallinkiga, mille aktsiahind pärast esmast avalikku pakkumist langes ja pole siiani taastunud. See toob esile mure IPO pikaajalise väärtuse püsimise pärast. Suure tõenäosusega märgib sisering nii palju ise, et IPO paberi peal vähemalt õnnestuks.
Teiseks, kuigi Infortar lubab 1-eurost dividendi 32-eurose märkimishinna puhul, ei pruugi see reaalsuses realiseeruda, eriti arvestades, et Infortar pole ajaloos selliseid dividende maksnud.
Lisaks on prospektis selline klausel: Emitent ei ole püsivalt ja siduvalt kohustatud Emitendi Aktsionäridele regulaarselt dividende maksma ning Emitent ei anna ühtegi kinnitust võimalike dividendide maksete ja suuruse kohta.
Kui võrrelda praegust 5%-list hoiuse intressimäära, tundub 3,2% tootlus dividendiaktsiatena ebapiisav. Pigem osta Merko aktsiaid, mis maksavad 2x vähem ja saad sealt samuti 1€ dividendi.
Lisaks on oluline arvestada IPO-ga seotud riske ja ebakindlust. Finantsaruanded on näidanud häid tulemusi, kuid need põhinevad suures osas eelmise aasta kõrgetel gaasihindadel, mis ei pruugi tulevikus korduda, seades kahtluse alla jätkusuutliku kasumlikkuse.
Samuti on IPO hind, arvestades omakapitali ja olemasolevate varade väärtust, kõrge, mis ei paku tavalistele investoritele erilist väärtust.
Kõiki neid tegureid arvesse võttes tundub, et minu investeerimiseesmärkide jaoks on paremaid võimalusi.”
Tauri Alas: “Tahan oma raha eest saada tonksu, mitte tünksi.
Infortar ei paku mulle üldse huvi. Kohe üldse mitte ja seda mitmel erineval põhjusel. Ettevõtete valimisega portfelli on umbes sama olukord nagu potentsiaalse partneri valimisega - kõik peab klappima. Peab olema kirge, peab olema lootust, peab olema armastust ja peab olema usaldust. Lõpuks muidugi peavad ka numbrid klappima.
Infortari ja minu suhtes puuduvad kõik neli ja pool komponenti. Räägin lähemalt.
KIRG
Mul on portfellis mitmeid ettevõtteid, kus omanikud ja juhtkond tõepoolest näevad vaeva maailma muutmisega. Kas alati välja tuleb, see on iseasi ja mind ausalt öeldes ei morjenda kui tekib mõni tagasilöök. Infortari puhul on maailma muutvaks otsuseks olnud Läti gaasivõrgu GASO ostmine ja selle bilansis üleshindamine.
LOOTUS
Kõik me soovime paremat ja lootusrikast tulevikku. Infortari börsiletuleku kandev sõnum on seni olnud: “Me oleme suured. Väga suured. Me tahame tulla börsile.” Mis lootust sellest sõnumist leida võib? Mina ei saa aru, millist lootust paremale tulevikule või suurele turuosa võitmisele sellise sõnumiga pannakse? Infortar tuleb börsile, sest see on juba suur ettevõte, mitte seetõttu, et kohe-kohe plaanitakse uusi turge leida, uute ärisuuntega tegeleda.
ARMASTUS
Oma sõnul Eestis üheks suurimaks ettevõtteks saanud ettevõttel aeg börsile tulla. Kas tuumikomanike plaan on tõepoolest lihtsale Taurile pakkuda heast südamest võimalust dividendi teenida? Jah? Peale erakorraliselt suuri kasumeid ja gaasitaristu üleshindamist? Vabandust, aga ma pean selgelt aru saama, et selles suhtes ei ole mul mitte mingisugust eelist, vaid parimal juhul lootus, et väga tünksi ei saa. Pigem saab, sest see kokaraamat on täis sünteetilist kasumit ja “suurejoonelisi lubadusi”. Näiteks see, et kogu armastusest Tauri vastu lubatakse heldelt 1 euro dividendi maksta ning kõik Tallinkilt laekuvad dividendid edasi kanda. 32 eurose hinnataseme pealt tuleks dividendimääraks äkki isegi 5%, kuid Tallink ei ole veel dividendi maksnud. Lihtsalt 1 eurone dividend teeks määraks 3,125% ja see jääb alla täna isegi tähtajalisele hoiusele. See ei ole armastus, see on ahnus!
USALDUS
Tallink. Infortar oli ja on Tallinki suurosanik, kuid sellest hoolimata kuulusid paljud Tallinkiga seonduvad ettevõtted just Infortari portfelli, mitte Tallinki.
Olen sellekordse “analüüsi” teinud damodaranilikult lugu otsides. Ma ei ole lugu leidnud. Mind üritati pressikonverentsil ankurdada 1 eurose dividendi külge. Alles hiljem öeldi välja aktsia hinnavahemiku ülemine äär 32 eurot. LHV foorum on täis arvamust, kus vaat, et iga kolmas hõikab: “bilanss on õhku täis”. Tallinki aktsiahind pole seni IPO hinnani küündinud. Ühelt poolt räägitakse laienemisest ja kasvust aga siis tuuakse taas välja: “aga me maksame ju 1 euro dividendi”. Kui aga prospekti lugeda, siis sealt sellist lubadust isegi välja ei tule.
Ainukene tõeliselt südamlik moment oli pressikonverentsil, kui meeskond värisevate kätega kusagilt leti alt leidis värvilise voldiku Infortari portfelli kohta. Aga ainuüksi sellest jääb veenmisel väheks.
Kas IPO ebaõnnestub? Ei, see kindlasti õnnestub. Tallink 2-te sel korral ei tehta. Juba on esimesed märgid, et suuromanikud panustavad IPO-s suurelt. Ma ei imesta kui hiljem järelturul hind tõuseb veelgi kõrgemale, sest keegi tuumikomanikest või sealsest lähiringist ostab suurtes kogustes aktsiat kokku, et hinda toetada. Aga kas kahe aasta pärast vaatavad internetipangas vastu punased või rohelised numbrid, siis kaldun panustama punastele. I´m not out. I just don´t go in.”
Raivo Hein: “Ma ise ostmas ei ole. Algul lubatud 1 eurone dividend 2 korda aastas tundus atraktiivne, kuid see lubadus kadus kiirelt laualt. Kui vaadata bilanssi, siis seal on märgata gaasi osas virtuaalset kasumit. Ootan pigem ära, mis börsil toimuma saab, siis otustan.”
Paavo Siimann: “Potentsiaalse investeeringu võib liigitada kas dividendi- või kasvuinvesteeringuks. Investorina uurin hetkel ka võimalusi küpsemasse faasi jõudnud kasvuettevõtetesse investeerimiseks. Infortari puhul valin praegu jälgimisstrateegia, et tabada sobiv hetk soetamiseks järelturult. Dividendiinvesteeringuna võiks Infortari kaaluda pigem elukaare viimases etapis olevad investorid, kellel kahel korral aastas soov pensionilisa teenida. Ülejäänutel tuleb oma parima teadmise põhjal hinnata ettevõtte kasvupotentsiaali.
Infortari kaasatav omakapitali hulk on väike: plaanitav 33 miljonit eurot täiendavat omakapitali moodustab ligikaudu 4% praegusest omakapitali raamatupidamislikust väärtusest. Arvan, et Infortaril on selle kaasamisega praktilised kaalutlused: aktsiate likviidsus ja ettevõtte läbipaistvamaks muutumisega oodatav positiivne mainekasv. Prospektis märgitakse, et saadud kapitaliga plaanitakse finantseerida Läti gaasiettevõtte Gaso ostu lõpuleviimiseks. Arvestades, et 30. septembri 2023 seisuga on kontsernil pangakontodel 90 miljonit eurot raha ning praegust kapitalistruktuuri, oleks selle tehingu saanud lõpetada ka ilma börsile minekuta. Potentsiaalsel investoril tasub silmas pidada, et prospektist nähtub, et peale Gaso ostu lõpule viimisest teenitakse 159 miljoni euro väärtuses ühekordset tulu, mis mõjutab positiivselt 2023. aasta puhaskasumit (2023. aasta üheksa kuu puhaskasum oleks ilma ühekordse tuluta olnud 110 miljonit eurot praeguse 280 miljoni euro asemel).
Kontserni riskisust vähendab, et neil on kolm suuremat ärisegmenti: energeetika, merelaevandus ja kinnisvara. Kuna energeetika valdkonna müügitulu sõltub suuresti maailmaturuhindade kõikumisest, siis pole Infortari puhul mõtet praegu ja edaspidi müügitulu muutumist analüüsida. Oluline on hoopis, kui kasumlikult äri aetakse ning kas raha ka teenitakse. Silma torkab, et üheksa kuu võrdluses on bruto- ja ärikasum 5–8% langenud. Samas, teenitud kasum on kvaliteetne ehk lisaks kasumile on ettevõte ka raha teeninud ehk tulevane investor võib rõõmustada: kasumit ei näidata vaid paberil.
Meie kohalikule börsi toimimisele ja arengule oleks hea, et Infortari emissioon õnnetuks, siis julgevad ka järgmised ettevõtted kiiremini börsile tulla.”
Küsitlus
Selline on valitud investorite sentiment antud allutatud võlakirja pakkumise osas. Et aga valim väikseks ei jääks, siis palun anna ka sina teada, kas plaanid pakkumisest osa võtta?
Lahtiütleja ja õigused
Postituses esitatud teave ei ole käsitatav investeerimisnõustamise, investeerimissoovituse ega muu investeerimis- või investeerimiskõrvalteenusena.
Postituses olev info on mõeldud ainult Off The Record Jutud substacki tellijale ning postituse infot võib kasutada mujal ainult autorite kirjalikul nõusolekul.