8 Comments

Aitäh ülevaate eest. Tekstist jääb arusaam, et Lightyear-is saab ka USD hoiustada(?) Aga oma kogemuse põhjal on võimalik vaid eurosid ülekanda. Või on mingi nõks kuidas saab dollareid sinna (otse) üle kanda?

Expand full comment
author

Sul on tõenäoliselt õigus ja saad üle kanda ainult eurosid. IB puhul vist saab muid valuutasid ka? Wise ka lubab avaldada erineva valuutaga kontosid. Seega LY puhul peaks ilmselt valuutat edasi-tagasi vahetama mille puhul võtavad erinevad osapooled oma tasusid ja see nullib tõenäoliselt saadava kasu ära. Mõte on ainult siis kui plaanid positsiooni pikemalt USD'i jätta ja näiteks plaanid mingit positsiooni avada sellega. Ainult selle pärast, et USD intress on parem, ilmselt ei pruugi tasuda erinevate riskide tõttu ära - kasvõi see, et valuuta liigub võrreldes euroga ebasobivas suunas.

Expand full comment

Täitsa nõus. ...Mingi aeg tagasi küsisin LY-lt sellest ja vastus oli et millalgi tuleb , aga millal see ei ole teada. Eks tuleb seda aega siis oodata

Expand full comment

Vaatasin järgi, et esimest korda proovisin 01.12.22 LHV äpist $ Lightyear kanda ja ei õnnestunud, aga arvuti vaates õnnestus.

Salvestasin makse ja nüüd muudan äpis ainult summat.

Expand full comment
author

Tere. Kas said lõpuks ülekanded käima? LY puhul oligi huvitav see, et seal tuleb kanda enda (firma) nimelisele kontole. Tavaliselt tuleb kanda maakleri enda kontole.

Expand full comment

Tere! Jah minul toimib, aga see ,et maksad nagu enda kontolt enda kontole on ja natuke imelik.

Expand full comment
May 9, 2023Liked by Taavi Ilves

Tere!

Olen uus siin ja pole veel jõudnud kõiki postitusi teil ära lugeda, aga kuhu Sa Mintoses investeerid? Mis laenud seal sulle atraktiivsed tunduvad?

Expand full comment
author

Tere tulemast, Elina!

Aga mina varasemalt olen investeerinud Mogosse (enam mitte, kuna intressid polnud atraktiivsed), Varksi (sain sealt head tootlust aga lõpuks realiseerus poliitiline risk ja osa põhiosast on tänaseni kätte saamata), täna on mul pisut alles Planet42 ja Creditstari laene, kuhu ma hetkel läbi Mintose ei investeeri, kuna olen neile otse laenu andnud juba. Täna julgen investeerida ainult Delfin Grupi laenudesse, nad on noteeritud ka Nasdaqi Riia börsil ning majandusnäitajad tundusid piisavalt head. Aga nagu ikka, tegu pole investeerimise nõu ega soovitusega ja enda taustatöö tuleb ära teha, et täpselt aru saada kellele ja miks raha annad ja mis on riskid.

Expand full comment