5 Comments
Aug 22, 2023Liked by Taavi Ilves

Aitäh, et nii põhjalikult lahti kirjutasite. Tegin just sama kodutöö ära seoses eile lõppenud Bigbanki AT1 märkimisega. Kõik investorid peaksid atraktiivse intressi kõrvale panema ka teadvustatud riskid, et teha tasakaalukaid otsuseid. Mis seal salata, intressitase on neil tõesti huvipakkuv. Minu jaoks oli mõtlemapanev see, et AT1 puhul võidakse kergema kriisi korral lihtsalt kupongimaksed peatada

Expand full comment
author
Aug 22, 2023·edited Aug 22, 2023Author

Tänan! Tõsi minu jaoks on see tunnetuslikult mitte hoomatav kui palju peaks valesti minema, et asi nii kaugele läheks. Sellepärast olen isegi veel pigem minimaalselt seda instrumenti portfelli võtnud.

Expand full comment
Aug 22, 2023Liked by Taavi Ilves

Väga hea ülevaade. Mis summaga Bigbanki puhul jutule võetakse? Tean, et ühest võlakirjast kindlasti ei piisa.

Expand full comment
author

Ma ole kindel, kas pakkumise saajad täpseid detaile võivad avaldada või mitte. Üldjuhul on meil siin miinimum ikkagi võlakirja nominaalväärtus, vahest on olnud ka erandeid ja kehtestatud teistsuguseid miinimume. Seadus otseselt minu teada seda ei piira.

Expand full comment

No ma olen ikka julge jänes olnud ja nüüd märkisin, eelmine kord jäin hiljaks. Aga jah tormata ei tasu, igal mündil kaks poolt. Ma just treenin ennast neid riske otsima, nägema ja uurima. Kunagi tegin seda Crowdestate projektidega, istusin niikaua paberi taga kui vähemalt 5 riski kirja said, tegi palju kainemaks.

Expand full comment