22 Comments
Dec 26, 2023·edited Dec 26, 2023Liked by Jake Farra

Nr 8 siis :) https://rahabot.rahajutud.ee/2018/07/22/just-nende-ametitega-on-voimalik-eestis-teenida-10-000-eurot-kuus/

Kas nüüd langeb ka saladuseloor, et mis masin see rahabot on?

Expand full comment
author

Jah, saladuseloor on langenud ja Rahaboti all mõtlesin kinnisvara, mis tõi passiivset sissetulekut :)

Expand full comment
Dec 26, 2023Liked by Jake Farra

Rahabot=üürikorter?

Expand full comment
author

Üürikorter või ärihoone, mis tootis igakuist tulu :)

Expand full comment
Dec 26, 2023Liked by Jake Farra

Pigem on küsimus kas Jake-il on abiline või kuidas saab ühe kuuga teha 24 projekti. Umbes 1k€ projekt. Kas see on ühel inimesel inimlikult võimalik? 😅

Expand full comment
author

Kunagi sai alustatud täitsa üksi, kuid nüüd viimasel aastal on ka abikaasa abistamas. Meil on omavahel tögamist olnud, et kuidas ma enne teda seda kõike ära haldasin :D Eks see tuli kindlasti mingite asjade arvelt :D

Expand full comment
Dec 26, 2023Liked by Jake Farra

Olen ka ise alustav fotograaf (27a) investeerinud oma esimesed 1500euri aktsiatesse. Väga huvitav on lugeda sinu lugu, sest kardan jubedalt seda teekonda (tegin ettevõtte märtsis) ning uut infot on kohati lihtsalt liiiga palju.. lisaks tekitab hirmu ka selles üksi olemine.

Expand full comment
author

Minu jaoks oli kõige raskem selle esimese sammu tegemine. Sul on see juba õnneks tehtud ning minu arvates kõige raskem punkt ületatud! :) Ma soovitaksin sul lugeda Jaak Roosaare Rikkaks saamise õpikut või Kristi Saare "Kuidas alustada investeerimisega" raamatut või siis jälgida meie postitusi siin samas blogis. See peaks olema täiesti piisav, et alguses üsna hea põhi alla saada. Me vaikselt ehitame ka siia investoritest kogukonda. Esimene samm oli Off The Record facebooki grupp. Tule liitu sellega ning kui sul tekib küsimusi, siis võid alati mulle või teistele autoritele julgelt kirjutada! :)

Expand full comment
Dec 26, 2023Liked by Jake Farra

Kas oleksid veidi lähemalt nõus rääkima enda kinnisvaraportfellist - kus, mis, mitu, mis üürihind, jne?

Expand full comment
author

Ma täpsema ülevaate oma portfellist annan jaanuari alguses, kui teeme kuu kokkuvõtted, aga lühidalt õeldes on mul hetkel portfellis ainult üks ärihoone. Kõik teised üürikorterid müüsin maha. Mul olid enamjaolt ühe või kahetoalised korterid kesklinna või Põhja-Tallinna piirkonnas. Aga hetke turuolukorras ei jookse minu jaoks kinnisvara numbrid kokku. Kui üüriinvestorina saad ca 5-6% tootlust, aga võlakirja pakutakse 9-12%ga ja väiksema peavaluga, siis olen pigem sinnapoole vaadanud. Samas ma ei välista, et kui ärihoone valmis, siis puhtalt võimenduse ära kasutamiseks, vaatan jälle ka üürikinnisvara poole :)

Expand full comment
Dec 27, 2023Liked by Jake Farra

Järgmise paari aasta osas suurendaks krüpto osakaalu, btc, eth, kuna Bull run tulekul

Expand full comment
author

Mhmh, olen nõus. Pean oma Ledgeri üles otsima ja sinna uuesti raha peale kandma :D

Expand full comment
Jan 2Liked by Jake Farra

Most likely hetkel local top, ja siin correction tulemas järgmised 1-2 kuud ehk Q1 ajal. Peale seda Bull run algab, mille katalüsaatorid btc spot ETF ja aasta teises pooles Fed reservi poolt propably uus rahaprint. Most likely kogu crypto turg ehk market cap tõuseb 1,7 triljoni pealt ca 8-10, kuna crypto liigub mainstreami 🙌

Expand full comment
author

Ma ei tea, kas nii suur tõus saab olema, aga usun samuti, et mingi hetk see muutub rohkem mainstreamiks. Kas sa lisaks BTC ja ETH panustad mingitele coinidele veel?

Expand full comment
Jan 5Liked by Jake Farra

Ise tegutsen läbi LHV (oü-ga) peamiselt, ning sealt valikus olevatest coinidest peale BTC ja ETH soovitan: LINK, ADA, AVAX, AXS, MATIC, DOT ja SOL. Kõigil väga head eeldused 10-20x teha järgmise bull runni aeg. Hetkel tulemas veel viimane macro correction (pull back) enne kui bull run algab ja 2024 btc halving veel aprill-mai tulemas, mis omakorda hoogu juurde annab ning nagu eelnevalt mainisin, siis BTC spot ETF tulemas, mille kohta SEC teeb otsuse 10. jaanuar. Kui siin viimase correctioni aeg alt õnged sisse saada siis tulevad magusad kaks järgmist aastat, kui profit targetid ilusti paika panna sell orderitega. Aasta alguses võib oodata usas suure tõenäosusega ka majandus langust, millest hiljem FED reserv peab ennast välja printima ja see omakorda toob meeletult likviidsust turgudele, mis omakorda risk assetitesse suundub (stock, crypto jne).

Kui huvi saan veel infot jagada täpsemalt.

Expand full comment
author

See on täitsa huvitav teema jaa. Sa ise plaanid suurelt krüptosse sisse minna selle eeldusega?

Sol on küll viimase ajaga päris korraliku kasvu teinud, kuid ajalooliselt on veel ruumi isegi kasvuks.

Hetkel ei ole veel btc etf spoti osas vastust tulnud, aga äkki nüüd lähitundidel tuleb ikkagi päris vastus ka.

Expand full comment
Jan 10·edited Jan 10Liked by Jake Farra

Põhi fookus paariks aastaks cryptole ca 50-60 % portfellist ja siis paari aasta pärast teen exiti kuni uue cyclini kui uuesti DCA-da sisse jälle. Aga näen ja võimalust oluliselt portfelli kasvatada siin vs sp500 või muud fondid jne. Kindlasti tasub süveneda ja omada plaani muidu võib kergelt miinus üritus tulla. Aga puhtalt BTC ja ETH põhjal ca 5-7x paari aastaga võimalik. Siin otseselt hetkel vahet pole kas spot etf otsus negatiivne või mitte correction tuleb kindlasti ja suurem suport btc -l 38000 ringis. Kui tuleb spot etf rejection siis kukkumine lihtsalt kiirem, kui tuleb positiivne otsus, siis sõltub kõik demandist, aga majanduskriisi lävel usas ei usu, et kohe meeletut demandi tuleb, vaid pigem paari kuuline correction pigem kus siis saab viimase alega peale minna ja saada odavalt btc ja eth ja valituid altcoine. Ma usun, et ntx 10 000 alustades peaks võimalik paari aastaga 100 000 teha, seda ilma suuremate riskideta. Kui hindad , et ikka on tegemist suure riskiga siis võib loomulikult 1-5% portfellist investeerida ja ei pea väga higistama, et midagi hullu juhtuks. Aga eks igale ühele oma ja oma tunnetuse järgi loomulikult. Lihtsalt ise näen meeletut potentsiaali crypots, sest kogu asset classs on veel väga madala market capiga võrreldes suuri fonde või kulda ntx.

Expand full comment
Jan 9Liked by Jake Farra

Haa! Rahabot oli ja on üks mu lemmikinvesteerimisblogidest! Küll ma mõistatasin, mis see rahabot on ja kus ma ka selle omale saaks :) Arvasin, et rahabot on bitcoini kaevandamise masin ilmselt ;)

Expand full comment
author

Oo, aitäh sulle. Seda nii tore lugeda! :)

Jah, sai rahabotti korralikult saladuses hoitud :D

Expand full comment