2 Comments
author

See on väga oluline teema ning väga hea artikkel! Me oleme koos Markoga ise ka selle peale palju mõelnud ning Portfellowt arendanud just viimase ajal selles suunas, et sinna kirja pandud varad oleks heaks sisendiks ka pärijatele. Esmalt tegime võimaluse portfelli vaatamise õiguse jagamiseks usaldatud isikutele. See võimaldab juba jooksvalt kõigi investeeringute ja varadega kursis olla.

Teiseks lisasime just juurde võimaluse kirjutada igale investeeringule või varale juurde märkmeid. Olgu nendeks siis investeerimise teesid või mingid muud juhised või mõtted. Näiteks ma olen oma kodu alla kirja pannud ka ventilatsiooni süsteem filtrite margi, mida varem alati taga pidin otsima.

Sama süsteemi saab iga üks ka endale Exceli või Google sheeti ehitada. Võib ka Portfellowt kasutada, kuna tasuta kontol investeeringute ja neile märkmete lisamise piirangut pole (lihtsalt tootlust ei arvutata tasuta konto puhul nende investeeringute puhul mis on üle tasuta limiidi).

Paroolide jagamiseks on meil kasutusel LastPass Family pakett, kus pärija saab taodelda ligipääsu minu kontole ja kui ma seda X päeva jooksul ei tühista, siis saabki kõikidele paroolidele ligi. Nii ei pea kuskil füüsilisel kujul koode hoidma.

Expand full comment
Aug 31Liked by Jake Farra, Taavi Ilves

Kuna küsisid, siis lisan omalt poolt Protoni gruppi kuuluva Proton Pass’i paroolihalduseks. See on üsna uus lisandus terves Protoni peres, aga töötab hästi ja ka temal on olemas browser extention. Erinevatel põhjustel kasutan ka LastPassi ja Bitwardenit ning Proton Pass on neile järgi jõudnud kasutusmugavuse poolest.

Protoni eeliseks on nende pidevalt laienev ökosüsteem, mis suudab minu jaoks asendada Google tooted ja enamgi ning lähtub privaatsusest, open source põhimõttest ning su andmed on krüpteeritud.

Expand full comment