Kasulik lugemine ja tööriistad

See on lehekülg, kus loetleme üles Off The Record Jutud aegumatud kirjatükid ning autorite poolt loodud tööriistad. Eesmärgiga, et kõik kasulik oleks lihtsasti ja kiiresti leitav.

Kirjatükid varaklasside kaupa


Aktsiad ja aktsiafondid


Võlakirjad


Kinnisvara


Startupid ja riskikapital


Intressimäärad ja intressitooted


Soovituskoodid

Lightyear

Koostöös Lightyear’iga pakume oma lugejatele, kellel veel pole Lightyear’i kontot või on alles selle avanud, sooduskoodi OTR10. Sooduskood annab selle kasutajale võimaluse teha esimesed 10 tehingut (aktsiate ost/müük) ilma teenustasuta - vahet pole, kas tegu on ettevõtte või eraisiku kontoga. Sooduskoodi saad sisestada kontot avades või hiljuti avatud kontol “Promotions” lehel.

Lahtiütleja. Investeerimisteenuste pakkuja on Lightyear Europe AS. Tutvu tingimustega ja riskidega ja vajadusel küsi nõu asjatundjalt. Sooduskoodi kasutamisel tasub Lightyear autoritele iga kvalifiseeritud koodi kasutamise eest. Tingimused.


Tööriistad

Kalkulaatorid

  • Finantsvabaduse kalkulaatori abil saab iga investor hinnata, millisel finantsvabaduse tasemel ta on ja kui kaua läheks aega järgmisele tasemele jõudmiseks. Kalkulaatoris saab erinevaid parameetreid muutes vaadata, kuidas see eesmärgini jõudmist mõjutab.

  • Kodulaenu kalkulaatori abil on võimalik koostada kodulaenu tagasimakse graafikuid, võrrelda erinevaid laenutingimusi ning hinnata kui kiiresti tasub ära näiteks kodulaenu refinantseerimine teises pangas või laenu tingimuste muutmine.

  • Tootluse kalkulaatorit saab kasutada portfelli või konkreetse investeeringu tootluse arvutamiseks ilma keerulisi exceli valemeid kasutamata.

  • Liitintressi kalkulaator on mõeldud liitintressi arvutamiseks. Eriti kasulik on see näiteks antud laenude, võlakirjade või hoiuse potentsiaalse tootluse arvutamiseks.

  • Võlakirja tulususe kalkulaatori abil saab hinnata kui atraktiivne on võlakirja tootlus arvestades näiteks võlakirja juurde või allahindlust ostu hetkel. Teadupärast mõjutab võlakirja tootlust selle ostmise hind kui ka intress.


Rahaasjade jälgimise Excelid

  • Eelarvestamise tabel on tööriist oma sissetulekute ja väljaminekute jälgimiseks. Tööristaga saad pidada ülevaadet enda sissetulekutest, väljaminekutest, säästumäärast, %-klubist ning paljust muust. Eelarve pidamine aitab sul kulud kontrolli alla saada. See on tasuline toode ja maksab 4 eurot.

  • Finantseesmärkide seadmise tabel on tööriist, mis aitab välja arvutada saavutatavad iga-kuised finantsilised eesmärgid. Finantseesmärgi tabelit võib kasutada nii oma netovara, portfelli väärtuse kui ka säästetud raha eesmärkide arvutamiseks. See on tasuline toode ja maksab 5 eurot.

  • Portfellihalduse tabel on investorile oluline Exceli põhine tööriist, mis aitab saada ülevaate portfellis olevatest investeeringutest erinevate varaklasside lõikes. Ühtlasi aitab tööriist arvutada nii investeeringu turuväärtust, tootlust, tulusust kui ka passiivset rahavoogu. See on tasuline toode ja maksab 6 eurot.